Moje karta
    
 

Moje karta

Ať už používáte ODISku kteréhokoliv vydavatele, všechny její funkce jsou stejné. Nezáleží tedy na tom, u kterého vydavatele si ODISku vyřídíte. Seznam odkazů na jednotlivé vydavatele naleznete na listu Vydavatelé na těchto webových stránkách.

Cestující si může informace o svých uskutečněných jízdách zkontrolovat na webových stránkách Centrální správy karetního systému Moravskoslezského kraje. Uvedené ifnformace však mají pouze informativní charakter a nemusí obsahovat data za poslední 3 dny. V případě nejasností je potřeba obrátit se na dopravce, u kterého cestující svou jízdu provedli. Pro přístup je nutné zadat číslo ODISky a heslo, které se musí cestující vygenerovat. Vygenerovaní hesla je prozatím možné pouze v prodejnách Dopravního podniku Ostrava a.s.

Systém taktéž umožňuje tisk daňového dokladu pro jízdy uskutečněné v vozidlech Dopravního podniku Ostrava.

S ODISkou se zachází jako s kteroukoli jinou bezkontaktní elektronickou kartou. Plastový nosič je relativně odolný, s ohledem na čipy je nicméně třeba s ním zacházet s jistými omezeními:

Používání ODISky je velmi jednoduché. Bezkontaktní předání údajů mezi čipem a snímačem se provádí přiložením ODISky ke čtečce, optimálně na vzdálenost menší než čtyři centimetry. Nedovolená manipulace může zničit čip ODISky, včetně veškerých nahraných údajů. Vydavatel ODISky za svévolnou manipulaci s ODISkou nenese odpovědnost.

Více informací naleznete na úvodní stránce těchto webových stránek nebo v Návodu pro pořízení a využívání bezkontaktní čipové karty ODISka.

Koordinátor ODIS s.r.o., Na Hradbách 1440/16 702 00 Ostrava, tel: 597 608 508, odiska@kodis.cz